Account Het Netwerk Agenda
Kopersgids

BMW M4 (F82) kopen

De BMW M4 (F82) is de coupé-M op basis van de 4 Serie, gebouwd van 2014 tot 2020 met de S55 3.0 twinturbo zescilinder. In 2026 kost een goed exemplaar in Europa ongeveer € 38.000 tot € 75.000, afhankelijk van variant, kilometerstand en historie. Belangrijkste aandachtspunt bij aankoop: de crank hub en de drijfstanglagers (rod bearings), vooral bij vroege en getunede auto's. Koop op documentatie.

Wat is de BMW M4 (F82)?

De BMW M4 (F82) markeert een breuk in de M-geschiedenis. BMW splitste de modellijn: de sedan bleef M3 heten, de coupé en cabriolet werden M4. De M4 is daarmee de directe opvolger van de E92/E93 M3-coupé.

De F82 werd begin 2014 geïntroduceerd en tot 2020 geproduceerd. Onder de kap ligt één motor: de S55B30, een 3.0-liter twinturbo zescilinder, ontwikkeld door BMW M GmbH specifiek voor de M3/M4. Deze motor verving de atmosferische 4.0 V8 (S65) uit de vorige generatie.

De standaard M4 levert 425 pk (431 PS) en 550 Nm koppel, over een breed toerentalbereik beschikbaar vanaf 1.850 tpm. De keuze bestond uit een handgeschakelde zesbak of de zeventraps M-DCT dubbelekoppelingsautomaat. Vanaf de Competition-uitvoering stijgt het vermogen naar 450 pk (PS), oftewel 444 bhp, met aangescherpte onderstelafstemming en een vollere uitlaatklank. Het koppel blijft 550 Nm.

Boven deze versies plaatste BMW twee schaarse, hardcore varianten. De M4 GTS (2016, gelimiteerd tot circa 700 stuks) gebruikt waterinjectie en levert daarmee 493 pk. De M4 CS (2017-2019) zit met circa 460 pk (338 kW) tussen Competition en GTS in. Beide zijn gewilde verzamelauto's en kennen een eigen prijsklasse.

Waarom is dit type gewild? De S55 is een technisch geavanceerde motor met een closed-deck blok, lichtmetalen krukas, versterkte zuigers en drijfstangen, twee turbo's en twee brandstofpompen ten opzichte van de civiele N55-basis. Hij reageert sterk op afstemming en verdraagt serieus vermogen. Tegelijk is de F82 inmiddels betaalbaar geworden: een echte twinturbo zescilinder M-coupé met carbon dak en optionele handbak, voor een fractie van de nieuwprijs.

Onze exemplaren illustreren de spreiding binnen het type: een vroege 2014 coupé met handbak in Mineralgrau, en een latere Competition in Nachtblau. Twee auto's, twee karakters, één fundament.

4,9 Google-reviews
6.000 m² showroom Katwijk
KvK-geregistreerd 81062842
Levering NL & België

Vragen? Bel Nick direct.

U krijgt meteen een specialist aan de lijn — ook voor levering in Nederland en België.

Hoe rijdt een BMW M4 (F82)?

De F82 rijdt rauwer dan zijn zachtaardige reputatie suggereert. Het grote koppel vanaf laag toerental geeft een stuwende, directe reactie die de atmosferische V8 van de voorganger miste. Daar staat tegenover dat de S55 het emotionele toerental en de soundtrack van die V8 niet evenaart; de uitlaatklank is zakelijker.

De vroege auto's stonden bekend als nerveus op de limiet, een gevolg van de forse koppelsprong en een onderstel dat nog verfijning nodig had. BMW heeft dit gaandeweg aangescherpt. De Competition voelt daardoor completer: beter uitgebalanceerd, stabieler, met een vollere klank.

Ten opzichte van de opvolger (G82) is de F82 compacter, lichter en puurder. De G82 is sneller en biedt xDrive, maar de F82 heeft een directere, analogere inslag, zeker als handbak. Dat maakt hem voor veel rijders juist aantrekkelijker.

Waar let u op bij aankoop van een BMW M4 (F82)?

De F82 is een sterke auto, maar de S55 kent een aantal bekende aandachtspunten. Koop nooit op gevoel; koop op historie en keuring.

Motor & aandrijving

  • Crank hub. Dit is het meest besproken zwakke punt. De naaf is op de krukas wrijvingsgemonteerd met één bout, zonder spie of pen, en kan onder hoge belasting doorslaan, waarbij de kleptiming verschuift en de motor in het ergste geval verloren gaat. Het aantal bevestigde falingen is relatief beperkt en wordt vaker gezien bij vroege en getunede auto's. Een versterkte, gepende crank hub kost indicatief € 1.500 tot € 3.000; bij schade loopt dit sterk op. Vraag of dit preventief is gedaan, zeker bij getunede auto's.
  • Drijfstanglagers (rod bearings). De lagers hebben krappe toleranties en kunnen slijten, vooral na circuitgebruik of hard rijden. Vervanging kost indicatief € 1.500 tot € 3.000. Olieanalyse met verhoogd koper/lood wijst op slijtage.
  • Charge pipe. De kunststof laadluchtpijp kan scheuren onder druk, met vermogensverlies en een sissend geluid. Een upgrade naar aluminium/silicone is relatief goedkoop; OEM-vervanging ligt indicatief rond € 400 tot € 500. Knijp de pijpen tijdens de keuring.
  • Koeling & waterpomp. De elektrische waterpomp en koelcomponenten zijn bij hard gebruikte auto's slijtgevoelig. Let op temperatuurgedrag en warning lights.

Carrosserie & roest

  • De F82 is geen roestgevoelige auto, maar let op schadeverleden. Carbon panelen (dak) kunnen na een aanrijding scheef of hersteld zijn.
  • Controleer bij circuitauto's op scheurvorming in het achtersubframe en schade aan draagarmen na stoepranden.

Interieur & elektrisch

  • Controleer de DCT-automaat op schokken en slippen; vroege auto's kennen hier meldingen. De handbak heeft geen mechatronica en is in dat opzicht zorgelozer.
  • Olielekkages uit klepdekselpakking en oliefilterhuis zijn gangbaar; ruik en kijk rond de voorzijde van de motor.
  • Test infotainment, stoelverwarming, M-functies en carbon-keramische remmen (indien aanwezig) op onzichtbare schade.

Historie & documentatie

  • Eis een volledige servicehistorie en bewijs van korte olie-intervallen. Dit is bij deze motor geen luxe.
  • Zoek expliciet naar bewijs van preventief werk aan crank hub en lagers.
  • Controleer de bouwdatum: auto's gebouwd na circa maart 2017 kregen een aangepaste crank hub-bevestiging en kennen in de praktijk minder meldingen. Let wel: een gedocumenteerde preventieve ingreep weegt zwaarder dan de bouwdatum alleen.
  • Vermijd bij voorkeur de combinatie vroege DCT-auto zonder preventief werk en lange olie-intervallen.
Dit is exact de checklist die wij afwerken bij elke BMW M4 (F82) die wij voor een opdrachtgever beoordelen — inclusief historie, documentatie en technische inspectie in onze eigen werkplaats. Liever dat wij het zoeken én keuren voor u doen? Plaats een zoekopdracht →

Wat kost een BMW M4 (F82) in 2026?

€ 52.950 – € 73.950
Onze 2 verhandelde exemplaren

Het Europese prijsbeeld (oktober 2026) laat zien dat de F82 in de koopfase zit. Op de Europese marktplaatsen vindt u standaard M4-coupés met hoge kilometerstand vanaf circa € 38.000 tot € 45.000. Nette exemplaren met redelijke kilometrage liggen doorgaans tussen € 45.000 en € 55.000.

Voor de Competition begint het aanbod rond € 45.000; alleen de jongste, weinig gereden exemplaren lopen richting € 70.000 à € 75.000. In Duitsland lag de mediaan voor een F82 Competition in deze periode lager dan voor de opvolger G82. De schaarse M4 CS en GTS vormen een eigen, hoger segment en worden eerder als verzamelobject verhandeld.

Prijsbepalend zijn vooral: variant (standaard, Competition, CS, GTS), kilometerstand, transmissie (handbak is schaarser en gewild), documentatie en preventief onderhoud aan crank hub en lagers. Een circuitverleden drukt de waarde; een gedocumenteerd, origineel exemplaar rechtvaardigt de bovenkant. Onze 2014 coupé (€ 52.950) en 2020 Competition (€ 73.950) passen binnen deze bandbreedtes.

Marktbeeld laatst geactualiseerd: oktober 2026

Welke BMW M4 (F82) past bij u?

Welke F82 past bij u? Wie vooral wil rijden en de puurste beleving zoekt, kiest een standaard M4 met handbak: schaarser, directer en mechanisch zorgelozer dankzij het ontbreken van mechatronica. Wie dagelijks comfort en snellere schakeltijden wil, zit goed met de Competition met M-DCT, bij voorkeur van na circa maart 2017.

Wie richting verzamelen neigt, kijkt naar de M4 CS of GTS: schaars, gewild en met een eigen waardeontwikkeling. Een cabrio (F83) is er voor de open rijder, maar coupés blijven het referentiepunt van dit type.

De juiste keuze draait uiteindelijk om één gedocumenteerd, eerlijk exemplaar met de juiste historie. HooG denkt hierin vrijblijvend mee en zoekt gericht de auto die bij uw gebruik past. Jij herkent het. Wij vinden het.

Twijfelt u tussen uitvoeringen? Wij adviseren vrijblijvend welke BMW M4 (F82) bij uw wensen en budget past. Vraag het ons →

Door ons verhandelde exemplaren

Wij kennen dit model niet uit een boekje, maar uit de praktijk: deze exemplaren hebben wij zelf gedocumenteerd, gefotografeerd en verhandeld.

Veelgestelde vragen over de BMW M4 (F82)

In 2026 kost een BMW M4 (F82) in Europa ongeveer € 38.000 tot € 75.000. Standaard coupés met hogere kilometerstand beginnen rond € 38.000 à € 45.000, nette exemplaren liggen rond € 45.000 tot € 55.000, en alleen jonge, weinig gereden Competition-uitvoeringen lopen op tot € 70.000 à € 75.000. CS en GTS vormen een hoger, apart segment.
Let vooral op de crank hub en de drijfstanglagers van de S55-motor, zeker bij vroege en getunede auto's. Vraag naar preventief werk, een volledige servicehistorie en korte olie-intervallen. Controleer de charge pipe op scheuren, let op olielekkages en vermijd circuitverleden zonder documentatie. Auto's gebouwd na circa maart 2017 kregen een aangepaste crank hub-bevestiging, maar gedocumenteerd preventief werk weegt zwaarder dan de bouwdatum alleen.
De F82 heeft uitsluitend de S55B30: een 3.0-liter twinturbo zescilinder van BMW M GmbH. In standaardvorm levert hij 425 pk (431 PS) en 550 Nm, in Competition-uitvoering 450 pk (PS), oftewel 444 bhp. De schaarse GTS komt met waterinjectie op 493 pk. Keuze uit handgeschakelde zesbak of zeventraps M-DCT automaat.
De standaard M4 en Competition bevinden zich in 2026 in of nabij hun prijsbodem, wat een gunstig instapmoment kan zijn. De schaarse CS en GTS houden hun waarde traditioneel beter vast. Een gedocumenteerd, origineel exemplaar met handbak is doorgaans het meest kansrijk. Dit is uitdrukkelijk geen beleggingsadvies; waardeontwikkeling is nooit gegarandeerd.
De handgeschakelde zesbak is schaarser, directer en mechanisch zorgelozer omdat er geen mechatronica kan falen. De M-DCT schakelt sneller en is comfortabeler in dagelijks gebruik, maar vraagt meer onderhoud. Bij vroege DCT-auto's weegt het crank hub-aandachtspunt zwaarder; kies dan bij voorkeur een exemplaar van na circa maart 2017 of met gedocumenteerd preventief werk.
Een goed exemplaar herkent u aan een volledige historie, bewijs van preventief onderhoud aan crank hub en lagers, en de afwezigheid van circuitschade. Laat altijd een deskundige keuring uitvoeren. HooG beschikt over een eigen werkplaats en een wereldwijd zoeknetwerk; een zoekopdracht bij ons is gratis en vrijblijvend. Jij herkent het. Wij vinden het.
Zoekopdracht

BMW M4 (F82) gezocht? Wij vinden hem — vaak vóór hij online komt.

De beste exemplaren wisselen van eigenaar voordat ze ooit geadverteerd worden. Met een zoekopdracht zoeken wij voor u in onze eigen collectie én in ons netwerk van merkspecialisten en privécollecties in 23+ landen. Gratis en vrijblijvend.

1
2
3
Merk
Model / uitvoering
Bouwjaar van
Bouwjaar tot
Kleur of bijzonderheden (optioneel)
Budget (indicatie)
Hoe snel?
Wat moet er kloppen aan dit exemplaar? (optioneel)
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Telefoon (voor snelle matches bellen we direct)
Gratis & vrijblijvend Geen nieuwsbrief Reactie binnen 1 werkdag

Uw zoekopdracht is ontvangen

Wij nemen binnen één werkdag contact op voor uw wensen en een eerlijk marktbeeld. Daarna gaan wij zoeken — en melden ons alleen met exemplaren die kloppen.